Historia partii – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

Historia partii

Muzeum Wspólnoty Rozwoju - historia partii

I Powstanie i początki Partii

Samych początków partii trzeba poszukiwać w okresie, kiedy to Królestwo Hasselandu zjednoczyło się z Republiką Bialeńską w wakacje 2015 roku.  W tym czasie w Bialenii zamieszkało wielu nowych mieszkańców, Hasselanczyków, ale nie tylko, którzy chcieli rozpocząć swoją działalność polityczną w Bialenii. Na scenie politycznej Republiki brakowało jednak partii skupiających się na wartościach wspólnotowych. Właśnie to miejsce zapełniła Wspólnota Rozwoju. W dniach 11-12.07.2015 odbył się pierwszy Kongres Założycielski partii z inicjatywy i pomysł Eddarda Noqterna. Założyciel przedstawił swoje pomysły i zaprosił ludzi chętnych do nowego otwarcia i rozpoczęcia niezwykłej przygody, budowania silnego, sprawnego i aktywnego państwa wspólnotowego.

 

Szanowni Państwo,
Niedawno byliśmy świadkami ważnych wydarzeń. Na zawsze zmieniły one losy trzech państw - Hasselandu, Bialenii i Brodrii. Od niedawna wszyscy tworzymy wspólnotę. I to od nas zależy w jakim kierunku ta wspólnota będzie podążać. Czy będzie to powolna stagnacja, czy też dynamiczny rozwój. My pragniemy, żeby ta druga opcja stała się rzeczywistością, pragniemy wspólnoty rozwoju!
W związku tym ogłaszam powstanie nowej partii politycznej, która nosić będzie właśnie taką nazwę: Wspólnota Rozwoju.

Fragment wystąpienia E. Noqterna na Kongresie Założycielskim.

 

Do partii dosyć szybko dołączyli pierwsi jej członkowie założyciele. Byli to: Eddard Noqtern, Piotr de Zaym, Arthur McKinley oraz Mikołaj Patryk Dostojewski. Wkrótce po nich dołączyli Bajtuś oraz Frederick Hufflepuff. Założyciele stworzyli pierwszy statut, który ze zmianami obowiązywał do końca funkcjonowania Wspólnoty Rozwoju. Na czele partii miał stanąć Lider - pierwszym został Noqtern, wspierany przez wybieralny Zarząd. A wszystko nadzorował Kongres, czyli walne zebranie wszystkich członków, który mógł zdecydować nawet o odwołaniu Lidera. Wspólnota była więc partią demokratyczną wewnętrznie, a jej pierwszym celem było stworzenie programu i aktywność wyborcza.